اجتماعیاخبار ویژهاقتصادیایران و جهان

واریز عیدی مددجویان به حساب سرپرست خانوارها

محمدرضا شاهجانی از پرداخت عیدی مددجویان معادل یک ماه مستمری آنان خبر داد و گفت: عیدی ۵۹ هزار و ۸۶  خانوار تحت حمایت این نهاد به حسابشان واریز شده و قابل برداشت است.

وی افزود: کمیته امداد هرساله در آستانه سال جدید به خانوارهای مددجو و تحت حمایت این نهاد عیدی پرداخت می کند.

وی با اشاره به اینکه امسال عیدی مددجویان نسبت به سالهای گذشته به موقع پرداخت شد،افزود: همچنین مستمری اسفند ماه مددجویان تحت حمایت به مبلغ بیش از  ۳۴ میلیارد و ۵۸۳ میلیون  ریال به حساب سرپرستان خانوارهای تحت حمایت واریز شده است.

شاهجانی یادآور شد: حداقل کمک معیشت ماهیانه پرداختی به خانوارهای تحت حمایت ۵۳۰  هزار ریال و حداکثر یک میلیون ریال است که معادل کمک معیشت ماهیانه به هریک از خانوارهای مددجو عیدی اعطا شده است؛کمک معیشت و عیدی خانوارهای مددجو با هدف تامین هزینه های روزمره و رفع مشکلات پیش روی این خانوارها پرداخت می شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران  با بیان اینکه تمامی خدمات کمیته امداد با هدف بهبود وضعیت معیشتی و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت اجرا می‌شود،اظهار کرد: این امر ضمن استقلال اقتصادی خانواده‌های نیازمند، موجب خروج آنان از چرخه حمایتی کمیته امداد می‌شود.

شاهجانی بیان کرد: پرداخت کمک معیشت، اعطای کارت درمان، پرداخت هزینه تحصیل دانشجویان و دانش آموزان، پرداخت کمک درمان بیماران صعب العلاج، پرداخت کمک جهیزیه، پرداخت وام کارگشائی، مشاوره فردی و گروهی از جمله خدمات کمیته امداد به مددجویان در طول سال است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا