کد خبر : 156991

به گزارش خبرگزاری مهر، «هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه امروز دوشنبه در مجلس کشورش بودجه سال ۲۰۲۴ وزارت امور خارجه و نهادهای مرتبط را به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه کرد. وزیر خارجه ترکیه در سخنانی در این مراسم گفت: ترکیه از روز اول بحران غزه به منظور توقف کشتارها، پایان وحشی گری و جلوگیری […]به گزارش خبرگزاری مهر، «هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه امروز دوشنبه در مجلس کشورش بودجه سال ۲۰۲۴ وزارت امور خارجه و نهادهای مرتبط را به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه کرد.

وزیر خارجه ترکیه در سخنانی در این مراسم گفت: ترکیه از روز اول بحران غزه به منظور توقف کشتارها، پایان وحشی گری و جلوگیری از تشدید بیشتر تنش در منطقه تلاش‌ های دیپماتیک گسترده‌ ای انجام داد.

«هاکان فیدان» با بیان اینکه تا به امروز ۱۷۰ شهروند ترکیه و بستگانشان از غزه خارج شده‌ اند، گفت: وزارت امور خارجه کشورمان با تمام توان برای برقراری صلح و امنیت در منطقه در سال ۲۰۲۳، توسعه رفاه، تقویت روابط خارجی بر مبنای ساختاری و پیشبرد اهداف جهانی ادامه می‌ دهد.

وی با اشاره به انتقال بیماران فلسطینی به ترکیه برای مداوا گفت: برای درمان مجروحان در بیمارستان دوستی ترکیه- فلسطین در نوار غزه تماس‌ های فشرده ای داشتیم؛ ۲۷ بیمار و ۱۲ همراه آنها به آنکارا منتقل شدند و ۶۱ بیمار و ۴۹ نفر از همراه آنها نیز شب گذشته به منظور انتقال به ترکیه به مصر انتقال یافتند.

فیدان تصریح کرد: چالش‌ های مختلفی از جمله درگیری‌ های مسلحانه، تروریسم، مهاجرت‌ های غیرقانونی، بیگانه‌ هراسی و اسلام‌ ستیزی موجب ناامنی می‌ شوند.منبع: مهر