اجتماعیاخبار خوزستاناخبار ویژهایران و جهانتیتر دوستون وسطسیاسی

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب: از آقای پزشکیان انتظار می‌رود به آنچه در مناظره‌ها وعده داده‌اند پایبند باشند

 

 

خوز 24 – شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با صدور پیامی ضمن تبریک به رئیس جمهور مننتخب نوشت: از رئیس جمهور مننخب انتظار می‌رود که به آنچه در مناظره‌ها وعده داده‌اند پایبند باشد.

متن پیام به این شرح است

در این پیام آمده است: انتخابات ریاست جمهوری با برگزاری موفقیت‌آمیز مرحله دوم در روز جمعه ۱۵ تیر به پایان رسید و آقای دکتر مسعود پزشکیان با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس‌جمهور منتخب ملت برگزیده شد. این پیروزی را به ایشان تبریک گفته و برای ایشان در ایفای وظایف خطیری که بر عهده خواهند گرفت آرزوی موفقیت می‌کنیم.

این پیام می‌افزاید: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پس از شهادت آیت‌الله دکتر رئیسی و همراهان خدوم ایشان، وظیفه‌ای پیش‌بینی‌نشده و سخت و سنگین بود که به لطف الهی از لحاظ اجرایی به بهترین صورت برگزار شد و الحق معیارهای امنیت، سلامت، مشارکت و رقابت که معیارهای موردنظر و تأکید رهبر معظم انقلاب است در آن به خوبی رعایت شد.

در بخشی از این پیام آمده است: ملت ایران از این آزمایش مردم‌سالاری دینی سربلند بیرون آمدند و مشارکت بالای مردمی که سال‌هاست از فشارهای اقتصادی و معیشتی ناشی از تحریم‌های دشمنان رنج می‌برند به منزله تیری به چشم آنان و رسانه‌های مزدورشان بود. این پیروزی را باید به رهبر معظم انقلاب و ملت ایران که خالق و صاحب اصلی این پیروزی است تبریک گفت و از دولت محترم، وزارت کشور و همه عوامل اجرایی و متصدیان انتخابات به ویژه صداوسیما و نیز نیروی انتظامی باید تشکر و تقدیر شود.

بر اساس این پیام، همچنین جا دارد از آقایان پورمحمدی، زاکانی، قاضی‌زاده و به ویژه محمدباقر قالیباف که در مرحله اول با ورود به عرصه انتخابات و شرکت در مناظره‌های تلویزیونی به ایجاد فضای رقابت کمک کردند سپاسگزاری شود. شایسته است از تلاش‌های برادر ارجمند جناب آقای سعید جلیلی هم در مرحله اول و هم در مرحله دوم انتخابات نیز تقدیر کرد.

در ادامه این پیام بیان شده است: التزام به قواعد مردم‌سالاری ایجاب می‌کند که همگان به ویژه وقتی به سلامت انتخابات اطمینان دارند، به نتیجه آن احترام بگذارند و در حفظ حرمت جایگاه بالای ریاست جمهوری و احترام شخص رئیس جمهور منتخب بکوشند و در واکنش به نتیجه انتخابات از جاده انصاف و اعتدال دور نیافتند و از اتهامات بی‌جا پرهیز کنند.

بر اساس این پیام، از جناب آقای پزشکیان نیز انتظار می‌رود که به آنچه در مناظره‌ها وعده داده‌اند پایبند باشد. ایشان در میان اوصاف شخصی خود بیش از هر چیز به صداقت خود تأکید ورزیدند. امیر المومنین علی (ع) در نهج‌البلاغه می‌فرمایند: والحقّ أوسع الأشیاء فی التواصف وأضیقُها فی التناصف، یعنی میدان حق هنگم سخنوری از هر میدانی وسیع‌تر و هنگام عمل بدان از هر مجالی تنگ‌تر است.

این پیام می‌افزاید: امیدواریم رئیس‌جمهور جدید توجه داشته باشد که از این پس رئیس جمهور همه مردم ایران هستند و از ایشان می‌خواهیم با واقع بینی اجازه ندهند که جناح خاصی پیروزی ایشان را مصادره کرده و شخص ایشان را وامدار خود بداند، بلکه در انتخاب همکاران خود برای اداره قوه مجریه، شایسته‌سالاری را بر تعلق افراد به این گروه یا آن گروه سیاسی ترجیح دهد. تنها در این صورت است که رئیس‌جمهور جدید می‌تواند شیرینی پیروزی را به کام همه ملت بچشاند و از حمایت همگان در حل مسائل بهره‌مند شود.

بر اساس این پیام، با پایان یافتن انتخابات وقت آن رسیده است که رقابت را به رفاقت بدل کنیم و برای سربلندی کشور دررسیدن به قله ایران قوی، دست به دست هم دهیم و به دولت، مجلس و قوه قضائیه در حل مشکلات کمک کنیم. تنها در این صورت است که ۱۵ تیرماه سال ۱۴۰۳ می‌تواند برای ایران روزی مبارک، آینده‌ساز و افتخارآمیز محسوب شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا