اجتماعیاخبار خوزستاناخبار ویژهاقتصادیتیتر دودسته‌بندی نشدهسیاسیفرهنگی

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان خبرداد: اجرای طرح منظومه روستایی، کمک به اقتصاد روستا

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: در راستای تقویت اقتصاد روستاها طرح منظومه روستایی جهت شناسايي نقات قوت و ظرفیت‌های اشتغال به صورت کاملا تخصصی انجام می شود.

به گزارش خوز۲۴ |روح الله عمادی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: یکی از طرح های مهم بنیاد مسکن طرح هادی است. که در روستاهای بالای ۲۰ خانوار به منظور بهبود و بازسازی روستاها انجام می‌شود و خوزستان تنها استان دارای طرح هادی در روستاهای زیر ۲۰ خانوار است.

عمادی یکی از مواردی که در روستاهای استان دنبال می شود را توجه به اقتصاد روستا خواند و افزود: در راستای تقویت اقتصاد روستا طرح‌های گردشگری در ۱۳ روستای خوزستان دنبال می‌شود که در ۶ روستا این طرح نهایی شده و هفت روستای دیگر امسال به این طرح افزوده می‌شوند.

وی با بیان اینکه این طرح به منظور کمک به معیشت روستاییان و تقویت اقتصاد روستاها در حال انجام است ادامه داد: برای فاز اول اجرای این طرح در هفت روستا درخواست تامین ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار داده شده است.

وی گفت:در استان خوزستان از چهار هزار روستا دارای سکنه ،تعداد ۲ هزار ۲۰۰ روستا بالای ۲۰ خانوار دارای طرح هادی هستند. که امسال بازنگری طرح هادی ۲۰۰ روستا در استان انجام خواهد شد و دولت نیز در اجرای این طرح حمایت‌های بسیار خوبی دارد.

عمادی با بیان اینکه در روستاها با صرف هزینه بسیار کم سند دار کردن خانه های روستایی در حال انجام است افزود:این اقدام در بالا بردن امنیت و جلوگیری از هرگونه تخلف در حوزه مسکن بسیار مهم است افزود: ۲۰۰ هزار جلد سند خانه روستایی در استان صادر شده که ۲۳ هزار تعداد در شهر و روستاهای زیر ۲۵ هزار نفر بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان بیان کرد: با انجام اقدامات عمرانی و بهسازی در روستاها، مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها در حال شکل‌گیری است.

وی ادامه داد:شاخص اجرای طرح هادی در کشور ۵۳ درصد روستاهای مورد هدف است که این شاخص در استان ۸۷ درصد بوده که نشان دهنده روند بسیار خوب اجرای آن در خوزستان است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه یکی از حمایت های دولت تامین قیر رایگان برای بهسازی روستاهاست تصریح کرد: در سال‌گذشته یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال قیر رایگان برای بهسازی آسفالت روستاها به بنیاد مسکن خوزستان قرار گرفت که با پیگیری های انجام شده این رقم به ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

عمادی گفت: در راستای تقویت اقتصاد روستا طرح‌های گردشگری در ۱۳ روستای خوزستان دنبال می‌شود که در ۶ روستا این طرح نهایی شده و هفت روستای دیگر امسال به این طرح افزوده می‌شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان با بیان اینکه این طرح به منظور کمک به معیشت روستاییان و تقویت اقتصاد روستاها در حال انجام است ادامه داد: برای فاز اول اجرای این طرح در هفت روستا درخواست تامین ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار داده شده است.

وی گفت: این طرح با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در حال انجام است و طرح گردشگری در ۶ روستای خوزستان به سرانجام رسیده است.

عمادی ادامه داد:یکی از طرح هایی که به اقتصاد روستاها کمک میکند طرح منظومه روستایی است که در ۱۳۸ روستا در حال انجام است و شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و دشت آزادگان در این طرح پایلوت هستند.

وی گفت: در این طرح نقاط قوت و ظرفیت‌های اشتغال و کسب درآمد هر روستا بررسی می‌شود و بر اساس آن برنامه‌ریزی برای اشتغالزایی و کسب درآمد روستاییان انجام می‌شود.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان تصریح کرد:این اقدام باعث ایجاد اشتغال به صورت کاملا تخصصی و کارشناسی در روستاها شده و در نهایت باعث تقویت اقتصاد روستا خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا