ایران و جهان

همگان باید به قانون کشور احترام بگذارند


به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله عبدالله جوادی آملی در دیدار طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همگان باید به کشور خود و قانون خود احترام گذاشته و نظم کشور همواره محفوظ بماند.

این مرجع تقلید افزود: حداقل انسانیت این است که انسان نه بیراهه برود و نه راه کسی را ببندد، و همه ما باید به این دستور اسلامی بر گردیم.

وی اظهار داشت: دانشجوها به فطرت نزدیک تر هستند و به نظم و قانون هم احترام می‌گذارند، اما برخی از آنها اشکالات علمی دارند که باید اساتید برطرف نمایند و برخی اشکالات عملی را وارد می‌دانند که باید مسئولین در عمل این اشکالات را از ذهن اینها بر طرف نمایند.

آیت الله جوادی آملی افزود: به تعبیر مولا امیرالمومنین (ع) مردم ستون دین هستند و باید به نیازهای آنان توجه شود، ولی مردم بیشتر از «قول»، به «عمل» احترام می‌گذارند زیرا عمل همواره اثربخش تر بوده است، لذا مسئولین باید این را مورد توجه قرار داده و در عمل به رفع مشکلات جوانان خصوصاً مباحث مرتبط با کنکور، آینده درسی، ازدواج و اشتغال آنها بپردازند.

این استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: ما نا امید نیستیم، فطرت این جوانان خوب است و باید برگردیم به راه اصلی و مدیریت داشته باشیم و حرف‌های اینها را هم گوش دهیم، حرف اینها تنها این نیست که نماز اول وقت بخوانند، بلکه حرف دیگری نیز دارند و آن همان سخنی است که صاحب وسایل از قول امیرالمومنین نقل می‌کند که «من وجد ماء و تراباً فافتقر فابعده الله» کشوری که آب دارد، خاک دارد، و نتواند خود را اداره کند، نیازمند به دیگران باشد خدا او را از رحمت دور کند!، مسئولین باید این حرف‌ها را نیز از دانشجویان بشنوند و مد نظر قرار دهند.

وی در پایان اظهار داشت: در وضعیت کنونی نه تنها وحدت حوزه و دانشگاه که وحدت بین دانشگاهیان و بین حوزویان نیز مهم است و همگان باید مواظب زبانمان باشیم و با احتیاط بیشتری سخن بگوییم.


منبع: مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا