ایران و جهان

اهالی جولان: تا زمان پایان اشغالگری در کنار ملت فلسطین هستیم


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، اهالی جولان اشغالی بر حمایت از ملت فلسطین در مقابل اشغالگران صهیونیست تا زمان اخراج کامل آنها از جولان و فلسطین اشغالی تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، اهالی جولان اشغالی سوریه با صدور بیانیه‌ای شهادت ناصر ابو حمید مبارز فلسطینی را تسلیت گفتند و بر همبستگی خود با مردم فلسطین و اسیران فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر تاکید کردند.

در بیانیه اهالی جولان اشغالی آمده است: ما با تسلیت شهادت ناصر ابوحمید براثر سیاست‌های سرکوبگرانه و اهمال پزشکی تعمدی در زندان‌های رژیم صهیونیستی، تاکید می‌کنیم که وی یک مبارز قهرمان بود.

این بیانیه می‌افزاید: ما با تبریک شهادت ابوحمید به ملت فلسطین، تاکید می‌کنیم که راه مبارزه مشترک را تا زمان اخراج اشغالگران از جولان اشغالی سوریه و آزادی کل فلسطین ادامه خواهیم داد.

لازم به ذکر است که صبح روز سه شنبه منابع فلسطینی از شهادت «ناصر ابوحمید» اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی، خبر دادند.

این اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی در آگوست ۲۰۲۱ در پی انجام تست‌های پزشکی متوجه ابتلای خودش به سرطان ریه شده بود. اما در نهایت طی یکسال اخیر در اثر کوتاهی رژیم صهیونیستی در رسیدگی به وضعیت وی و انجام درمان‌های لازم، به شهادت رسید.

گفته می‌شود این اسیر فلسطینی که در ماه‌های اخیر وضعیت بسیار وخیمی داشت، روز گذشته در اثر تشدید وخامت حالش به کما رفته و صهیونیست‌ها نیز در اقدامی بسیار دیر هنگام وی را از زندان الرمله به بیمارستان آساف هروویه منتقل کردند.

اما در اثر تشدید شرایط بد جسمانی ناصر ابوحمید در نهایت وی صبح امروز به شهادت رسید. این در حالی است که مردم و گروه‌های فلسطینی در ماه‌های اخیر با اتخاذ مواضع، صدور بیانیه‌ها و برگزاری تجمعات مختلف خواستار آزادی این اسیر فلسطینی شده بودند.

جنبش اسیر فلسطین در واکنش به این رخداد، با صدور بیانیه‌ای از اعتصاب عمومی سه روزه در زندان‌های رژیم صهیونیستی خبر داد که از امروز با مشارکت همه اسرای فلسطینی آغاز خواهد شد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس نیز در بیانیه‌ای تاکید کرد: ناصر ابوحمید تا رمق آخر خود برای فلسطین جنگید و شهادت وی جنایت بزرگی از سوی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.


منبع: مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا