اجتماعیاخبار خوزستانایران و جهانتیتر دوستون وسط

استاندار خوزستان: معلمان خوزستانی تا نیمه اردیبهشت ماه دروس را به پایان برسانند

 

 

 

به گزارش خوز ۲۴ از اهواز، صادق خلیلیان امروز در نشست استانی ستاد مدیریت کرونا با اشاره به گزارشات ارائه شده از سوی دستگاه‌های حاضر در جلسه اظهار داشت: گزارشات ارائه شده حاکی از فعالیت خوب دستگاه‌هاست.

استاندار خوزستان در ارتباط با میزان سفرهای نوروزی و تردد در راه‌های استان بیان داشت: استان خوزستان با ۱۵۰ درصد افزایش تردد در صدر استان‌ها قرار گرفت، همچنین کاهش آمار تصادفات نشانگر فعالیت مثبت دستگاه‌هاست.

خلیلیان  با اشاره به حجم بالای مسافران نوروزی به سمت استان عنوان داشت: با وجود تراکم سفر و حضور میهمانان نوروزی انتظار می رفت تا افزایش مراجعه به بیمارستان‌ها را داشته باشیم.

وی به کاهش آمار فوتی های ناشی از کرونا اشاره داشت و تصریح کرد: فوتی‌های کرونا در این مدت میزان کاهشی داشته است، امیدواریم که بتوانیم میزان فوت را به صفر برسانیم.

استاندار خوزستان در رابطه با ابتلا به سرخک در کودکان افزود:هنوز  در خوزستان موردی از نظر ابتلا به سرخک مشاهده نشده است.

خلیلیان پیرامون بازگشایی مدارس و تصمیمات خاص در این زمینه ادامه داد: بازگشایی مدارس تصمیمی ملی است و ما در استان نمی‌توانیم تصمیمی مغایر بگیریم اما می‌توان در این زمینه ابتکار عملی مانند اجرای شیوه‌نامه‌ها را در مدارس اجرا کرد.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس گفت: بازگشایی مدارس براساس ابلاغ وزارت آموزش و پرورش است اما رعایت دستورالعمل‌های مناسب مدنظر قرار گیرد.

استاندار خوزستان خطاب به مدیرکل آموزش پرورش استان ابراز داشت: اداره کل آموزش و پرورش ابلاغی به سایر ادارات داشته باشد و فاصله‌گذاری را به مدارس تکلیف کند.

خلیلیان با اشاره به مشکلات مدارس و اختصاص وسایل سرمایشی اظهار داشت: اقداماتی برای اختصاص کولر به مدارس در حال انجام است.

وی در پاسخ به درخواست مدیر کل آموزش و پرورش استان مبنی بر کاهش ساعت درسی دانش آموزان به دلیل گرمای هوا و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بیان داشت: ساعات تحصیل جز مسئولیت استانی است، معلمان تا نیمه اردیبهشت ماه دروس را به اتمام برسانند تا کلاس‌ها کاهش یافته و  در ۲۰ روز آینده حضور در کلاس‌ها به پایان برساند.

استاندار خوزستان در رابطه با فعالیت دستگاه‌ها در طرح شهید سلیمانی عنوان داشت: برخی دستگاه‌ها در طرح شهید سلیمانی ضعیف عمل کردند.

خلیلیان در پایان با اشاره به وضعیت رنگ بندی کرونایی استان تصریح کرد: هم اکنون ١� شهر در وضعیت آبی و ٢ شهر نارنجی و مابقی زرد هستند، امیدواریم که شاهد آبی شدن کل استان باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا