اخبار ویژهسیاسی

کمک به اقتصاد کشور کمک به مردم و مأیوس کننده دشمنان است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سفر خود به خوزستان، شنبه شب پنجم فروردین با حضور در معراج الشهدای اهواز در جمع کاروان های راهیان نور به سخنرانی پرداخت.

دکتر محسن رضایی ورود کاروان های راهیان نور به کربلای ایران را خوشامد گفت و با تبریک سال نو، آرزو کرد که سال ۱۳۹۶ سال پیروزی در جبهه مقاومت و پیشرفت ایران اسلامی باشد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با ذکر خاطره ای از عملیات والفجر ۸ و فتح فاو گفت: زمانی که در نزدیکی قرارگاه  فرماندهی ما، یک هواپیمای عراقی بمباران کرد، به ذهن ما رسید که به یک تکیه گاه معنوی نیاز داریم. با مرحوم آیت الله واعظ طبسی تماس گرفتم و از ایشان پرچم بارگاه امام رضا (ع) را درخواست کردم. پرچم به دست ما رسید و من به آقای مرتضی قربانی رساندم و گفتم پیش از طلوع آفتاب، آن را بر گلدسته مسجد فاو به اهتزاز در آورید. حدود ۲۰۰۰ غواص از آب و از موانع خاک دشمن عبور  و در عمق خاک عراق، پیشروی می کردند. نیم ساعت از عملیات گذشته بود که رزمندگان تماس گرفتند و گفتند یک نور افکن بر پهنه رود روشن است. از من کسب تکلیف کردند که گفتم شلیک نکنید. بعدها که رزمندگان ما پیروز شدند، از فرمانده عراقی که اسیر شده بود، سوال کردیم ماجرای نورافکن چه بود؟ گفت: مدتها بود که نورافکن ما نیاز به تعمیر داشت و بتازگی آن را برای ما تعمیر کرده بودند. آن شب نورافکن را فقط برای آزمایش روشن کرده بودیم. از او پرسیدیم، آیا غواص های ما را که آن زمان داشتند از آب عبور می کردند ندیدید؟ گفت: نه، ما اصلا چیزی در آب ندیدیم. این چنین بود که علاوه بر مطالعات اولیه و برنامه ریزی های عملیاتی، مانند بسیاری دیگر از موارد، خداوند متعال ، این  تکیه گاه عظیم معنوی ، نواقص ما را در عملیات پوشش می داد.

سرلشکر رضایی افزود: اسلام واقعی، کار برای خدا و جلب رضایت خدا، عواملی بودند که  که رزمندگان ما را به این جبهه ها آورد. امروز هم اگر کسی برای اقتصاد کشور زحمت بکشد و به مردم کمک کند، خدا از او راضی خواهد بود. با این کار آمریکا را هم  که دشمن انقلاب است، مایوس کرده ایم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر ضرورت شناخت مرام و اعتقادات شهدا اضافه کرد: “یکی از مهمترین ویژگی های شهدا، اهمیت نماز اول وقت بود و رزمندگان ما نماز اول وقتشان ترک نمی شد.
دکتر محسن رضایی در پایان اظهار امیدواری کرد که کاروان های راهیان نور با دست پر و سلامت به شهرهایتان برگردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا